Pobjede nad Lokomotivom i Hajdukom

Rijeka i Dinamo izborili finale Kupa

03.04.2024.

U srijedu su odigrane obje polufinalne utakmice SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa, a minimalnim su pobjedama put do finala trasirali Rijeka i Dinamo.

U prvoj polufinalnoj utakmici, Lokomotiva je u Kranjčevićevoj dočekala Rijeku, vodeću momčad SuperSport HNL-a, a na pogodak se čekalo do 70. minute. Tada je Smolčić glavom zatresao mrežu, nakon ubačaja Pašalića, i ispisao na semaforu konačnih 1:0 za goste.

Isti je rezultat pisao i na semaforu na Poljudu, gdje je Dinamo po drugi puta u samo četiri dana nadjačao domaći Hajduk. Prolaz je Zagrepčanima osigurao pogodak Kulenovića iz 15. minute, nakon odbijene lopte.

Prva utakmica finala Kupa igra se 15. svibnja u Zagrebu, a uzvrat je 30. svibnja na Rujevici.