Završnica u Dubrovniku

Puljani u dramatičnom finalu svladali Omišane i obranili Kup

04.03.2024.

Momčad Stanoinvest Futsal Pula obranila je naslov pobjednika SuperSport Hrvatskog malonogometnog kupa, nadjačavši u sjajnom finalu Olmissum boljim izvođenjem šesteraca.

Nakon što su Stanoinvest Futsal Pula i Olmissum do finala u Dubrovniku stigli polufinalnim pobjedama na šesterce, i odluka o trofeju pala je na isti način.

Pogodaka u prvom dijelu nije bilo, da bi u 33. minuti Kustura doveo Omišane u vodstvo. Poravnao je Echavarria tri minute kasnije i izborio produžetke, u kojima je 1:1 na semaforu stajalo sve do posljednje minute.

Samo 16 sekundi prije kraja Arthur je donio prednost Puli, ali je Vanha u zadnjem napadu Olmissuma uspio izjednačiti na 2:2. U raspucavanju je presudila šesta serija, kada Hrstić pogađa prečku, a Moravac pogađa za pulsko slavlje.