Dinamu Superkup nakon jedanaesteraca

06.07.2013.

Nogometaši Dinama po peti su puta osvojili hrvatski Superkup pobijedivši na Maksimiru najvećeg rivala Hajduka nakon izvođenja jedanaesteraca.

Zanimljivu, dopadljivu i dobru utakmicu odigrali su Dinamo i Hajduk na otvaranju nove nogometne sezone koje je privuklo oko 13.000 gledatelja na Maksimir. Nogometaši dva najveća hrvatska kluba nisu im ostali dužni, pružili su lijepu partiju koja je nakon 1:1 u regularnom dijelu odlučena izvođenjem jedanaesteraca u čemu su se smirenijima pokazali Dinamovi nogometaši.

Dinamo je tako po peti puta osvojio Superkup, dvoboj hrvatskog prvaka i osvajača Kupa, izjednačivši se upravo s Hajdukom na vječnoj ljestvici.

Mlađahni Hajduk otvoreno je krenuo u nadmetanje na Maksimiru i pripala mu je prva velika prilika na utakmici. Grubo je pogriješio Tin Jedvaj servirajući loptu Mariju Pašaliću koji izlazi sam pred Migliorea, a Dinamov vratar ističe se odličnom intervencijom prvi puta u novom dresu.

Najavu opasnijeg Dinama dao je El Arabi Hilal Soudani u 28. minuti, kada je nakon lijepe minijature između dvojice čuvara na kraju akcije iskosa loše pucao. No, u 34. minuti Dinamo je stigao do vodstva. Brozović je odigrao za Soudanija koji izvrsno iz prve u matnu šansu gura Duju Čopa, a bivši Hajdukov napadač zabija "svojima" za 1:0 Modrih.

Dinamo je prije odmora imao sjajnu priliku udvostručiti vodstvo, no nakon odlične lopte Ademija, Fernandez ne uspijeva nadmudriti Kalinića koji mu odlično skida udarac.

Hajduk se u nastavku otvorio što je ponudilo više prostora Dinamu, ali Modri nisu uspijevali biti konkretni u završnici. U 58. minuti Fernandez je dao povratnu loptu za Soudanija koji puca pored gola, a 10 minuta poslije u dobru situaciju ulazi Čop, i s peterca puca iznad gola.

Kazna za promašaje Modre je stigla u 75. minuti kada je Addy u šesnaestercu startao na Kouassija, a s bijele točke precizan je Mijo Caktaš.

Do kraja nije bilo većih prigoda, pa se prišlo izvođenju udaraca s bijele točke. Dinamovci su bili savršeno precizni, pogađali su Šimunić, Čop, Halilović i Antolić, dok je s druge strane Jozinović promašio gol, a udarac Tomičića obranio je Migliore.

Novom pobjedniku Superkupa pobjednički pehar uručio je predsjednik Hrvatskog nogometnog saveza Davor Šuker.