Veliki uspjeh

Nogometašice Osijeka plasirale se u play-off Lige prvakinja!

07.09.2024.

Osječanke su u Gradskom vrtu slavile pobjedu (2:1) nad Peamount Unitedom nakon preokreta u režiji Izabele Lojne i Paule Petković.

Irkinje su povele već u četvrtoj minuti, Duggan je pucala iz daljine, a Beirne nakon odbijene lopte Anastasiadis pogodila mrežu za 0:1.

Osječanke su izjednačile rezultat poslije samo dvije minute u nastavku igre. Maja Joščak sjajno je ubacila na drugu vratnicu, a Izabela Lojna zatresla mrežu - 1:1. U 51. minuti dogodio se potpuni preokret, vratarka Peamounta je u ispucavanju lopte pogodila u neposrednoj blizini Paulu Petković koja je primijetila da se irska vratarka nije vratila i pogodila mrežu - 2:1.

Osječanke će protivnice saznati na ždrijebu u ponedjeljak, 9. rujna.

OSIJEK - PEAMOUNT UNITED 2:1
OSIJEK Stadion Gradski vrt. Sutkinja: Elvira Nurmustafina Kazahstan. Strijelkinje: 0:1 Beirne (4’), 1:1 Lojna (47’), 2:1 Petković (51’). Žuti kartoni: Lojna, Joščak, Živković (Osijek), Moloney (Peamount United).
OSIJEK: Anastasiadis, Garcia (12’ Kirilenko), Nevrkla, Cox, Bulut, Porter, Joščak, Lubina (36’ Petković), Lojna, Živković, Balić (78’ Andrlić).
PEAMOUNT UNITED: Reid-Burke, O'Callaghan, Berrill, Moloney, Mccartan, Fitzgerald, Farrally (87’ Healy), Duggan, Watkins, Beirne (71’ Lettmon), Dolan.