Uz sjajan pogodak Pjace

Dinamo novom pobjedom potvrdio plasman u prestižnu Ligu prvaka

28.08.2024.

Hrvatska će ove sezone imati svog predstavnika u redizajniranoj Ligi prvaka - hrvatski prvak eliminirao je Qarabag i pridružio se europskoj eliti.

Nakon 3:0 u prvoj utakmici, Dinamo je otputovao u Baku na uzvratni susret play-offa Lige prvaka protiv Qarabaga, a na prvi se pogodak čekalo do 32. minute, kada se Pjaca izvanredno izborio za prostor za udarac i potom prekrasno pogodio od suprotne vratnice za 1:0.

Potvrda Dinamove pobjede stigla je u 53. minuti: Sučić je pucao, domaći vratar obranio, a lopta se od braniča Silve odbila u mrežu za konačnih 2:0.

Hrvatski prvak tako će zaigrati među 36 najboljih europskih klubova te odigrati najmanje osam utakmica u novom izdanju Lige prvaka. Ždrijeb je na rasporedu u četvrtak, 29. kolovoza u 18:00 sati.