Play-off elitnog natjecanja

Dinamo uvjerljivim trijumfom na korak do Lige prvaka

20.08.2024.

Nogometaši Dinama uvjerljivo su na maksimirskom travnjaku svladali Qarabag (3:0) u prvoj utakmici play-offa Lige prvaka i napravili značajan korak prema plasmanu u fazu natjecanja po skupinama elitnog europskog klupskog natjecanja.

Modri su pogocima Marka Pjace i dvostrukog strijelca Sandra Kulenovića stvorili značajnu prednost uoči uzvratne utakmice u Bakuu za tjedan dana. Na oduševljenje maksimirskih tribina koje su proslavile vrijednu pobjedu zagrebačke momčadi.

Mogla je pobjeda Dinama biti i uvjerljivija da je Martin Baturina u posljednjim sekundama, poslije odlične asistencije Kulenovića, Baturina umjesto stative pogodio mrežu.

Dinamo je poveo u 29. minuti pogotkom Marka Pjace. Poslije asistencije Petra Sučića pjaca je s desne strane ušao u šesnaesterac, Buntić je obranio njegov prvi udarac, ali u drugom pokušaju lopta je završila u maloj mrežici - 1:0.

Veliku pobjedu donio je maksimirski “joker” i junak Sandro Kulenović, U 75. minuti proigrao ga je s desne strane Martin Baturina, a Kulenović na drugoj strani namjestio na udarac i pogodio mrežu za - 2:0. Pet minuta poslije poslije ubačaja iz kuta najprije je pucao Cordoba, čiji je udarac zaustavila gostujuća obrana, ali na drugoj stativi odbijanac je dočekao Kulenović i zakucao pod gredu - 3:0.

DINAMO - QARABAG 3:0

ZAGREB Stadion Maksimir. Strijelci: 1:0 Pjaca (29’), 2:0 Kulenović (75’), 3:0 Kulenović (80’). Žuti kartoni: Kulenović, Sučić (Dinamo), Romao (Qarabag).

DINAMO: Nevistić - Ristovski (21’ Ogiwara), Theophile, Mmaee, Pierre-Gabriel - Mišić, Sučić (77’ Rog) - Pjaca (63’ Benauer), Baturina, Hoxha (63’ Kulenović) - Petković (77’ Cordoba).

QARABAG: Kochalski - Matheus Silva, Mustafazada, Medina, Jafargulijev - Rombo, P. Andrade - L. Andrade (74’ Bayramov), Benzia, Zoubir - Juninho.