ODLUKE DISCIPLINSKOG SUCA

Objavljene kazne s utakmica drugog kola SuperSport HNL-a

14.08.2024.

Disciplinski sudac Supersport HNL-a Alan Klakočer donio je odluke o kaznama s utakmica iz drugog kola SuperSport HNL-a.

NK Istra 1961 kažnjava se jer su na prvenstvenoj utakmici 2. kola SuperSport HNL odigranoj 10.08.2024.g. u Puli između NK Istra 1961 i HNK Gorica, pripadnici domaće navijačke skupine Demoni smješteni na sjevernoj tribini u 35. minuti zapalili jedan strob, u 66 minuti bacili tri plastične čaše sa pivom na golmana HNK Gorica koje su pale u teren za igru neposredno uz gol i u 71. minuti zapalili jedan strob, čime su počinjeni neredi opisani i kažnjivi po čl. 66. st. 1., u svezi st. 5. istog članka DP HNS – a, te se temeljem istog propisa izriče novčana kazna u visini od  700,00 eura.

NK Osijek kažnjava se:

- zbog toga što su na prvenstvenoj utakmici 02. kola SuperSport HNL odigranoj 11.08.2024.g. u Osijeku između NK Osijek i GNK Dinamo, neposredno pred početak utakmice gledatelji na istočnoj tribini bacali papiriće zgužvane u oblik loptica na teren za igru i kod crte za igru te ispred šireg središnjeg dijela istočne tribine, zbog čega je kasnio početak utakmice dvije minute. Tijekom trajanja cijele utakmicegledatelji smješteni na istočnoj tribini bacali su predmetne papiriće te gađali istima gostujuće igrače i suce utakmice. Nadalje, od 76. do 79. minute domaći navijači Kohorta smješteni na središnjem sektoru južne tribine zapalili su dvadeset i osam baklji, jednu bljeskalicu te tri dimne naprave, dok su gostujući navijači u 68. minuti zapalili jednu baklju i tri bljeskalice te u 69. minuti jednu baklju, čime su počinjeni neredi opisani i kažnjivi po čl. 66. st. 1., u svezi st. 5. istog članka Disciplinskog pravilnika HNS-a, zbog čega se utvrđuje: novčana kazna u iznosu od 2.800,00 €

- zbog toga što su domaći navijači Kohorta smješteni na središnjem sektoru južne tribine u 66. minuti prilikom dodjele javne opomene igraču NK Osijek Domagoju Bukviću skandirali "Cigane, Cigane" u trajanju od 3-4 sekunde, čime je počinjen prekršaj iz članka 87. Disciplinskog pravilnika HNS, zbog čega se utvrđuje: novčana kazna u iznosu od 2.000,00€,

pa se na temelju odredbe članka 38. st. 1. DP HNS-a izriče ukupna novčana kazna u visini od 4.500,00 eura.

HNK Hajduk kažnjava se jer su na prvenstvenoj utakmici 02. kola SuperSport HNL odigranoj 11.08.2024.g. u Zagrebu između NK Lokomotiva i HNK Hajduk, gostujući navijači Torcida smješteni na istočnoj tribini u 32. minuti zapalili šest baklji, u 66. minuti trideset baklji  i jedan topovski udar, u 70. minuti jednu baklju, u 75. minuti deset dimnih bombi i jednu baklju te je zbog dima utakmica prekinuta u trajanju od 2 minute. U 80. minuti zapalili su dvije baklje te u 81., 84. i 88. minuti po jednu baklju, čime su počinjeni neredi opisani i kažnjivi po čl. 66. st. 2. DP HNS – a, te se temeljem istog propisa izriče novčana kazna u visini od 4.400,00 eura.

HNK Šibenik kažnjava se jer su na prvenstvenoj utakmici 02. kola SuperSport HNL odigranoj 09.08.2024.g. u Šibeniku između HNK Šibenik i NK Slaven Belupo, pripadnici domaće navijačke skupine Funcuti smješteni na zapadnoj tribini u 61. minuti zapalili pet dimnih kutija i jednu bljeskalicu, čime su počinjeni neredi opisani i kažnjivi po čl. 66. st. 1., u svezi st. 5. istog članka DP HNS – a, te se temeljem istog propisa izriče novčana kazna u visini od  700,00 eura.

NK Lokomotiva kažnjava se jer su na prvenstvenoj utakmici 02. kola SuperSport HNL odigranoj 11.08.2024.g. u Zagrebu između NK Lokomotiva i HNK Hajduk, gostujući navijači Torcida smješteni na istočnoj tribini u 32. minuti zapalili šest baklji, u 66. minuti trideset baklji  i jedan topovski udar, u 70. minuti jednu baklju, u 75. minuti deset dimnih bombi i jednu baklju te je zbog dima utakmica prekinuta na 2 minute. U 80. minuti zapalili su dvije baklje te u 81., 84. i 88. minuti po jednu baklju, čime su počinjeni neredi opisani i kažnjivi po čl. 66. st. 1., u svezi st. 5. istog članka DP HNS – a, te se temeljem istog propisa izriče novčana kazna u visini od  2.000,00 eura.

GNK Dinamo kažnjava se jer su na prvenstvenoj utakmici 02. kola SuperSport HNL odigranoj 11.08.2024.g. u Osijeku između NK Osijek i GNK Dinamo, gostujući navijači BBB smješteni na gostujućem sektoru sjeverne tribine u 68. minuti zapalili tri bljeskalice i jednu baklju te u 69. minuti jednu baklju, čime su počinjeni neredi opisani i kažnjivi po čl. 66. st. 2. DP HNS – a, te se temeljem istog propisa izriče novčana kazna u visini od 700,00 eura.

Temeljem članaka 4., 9. i 53. Disciplinskog pravilnika HNS-a, NK Osijek kažnjava se novčanom kaznom u iznosu od 700,00 eura jer su na prvenstvenoj utakmici 02. kola SuperSport HNL, odigranoj 11.08.2024.2024. godine u Osijeku između NK Osijek i GNK Dinamo, u ekipi NK Osijek opomenuta četiri igrača (br.36. Omerović, br.7. Jugović, br.39. Bukvić i br.5. Mkrtchyan), te je opomenut predstavnik (M.Leko).