Odluka u uzvratu

Rijeka, Hajduk i Osijek remizirali u prvim utakmicama trećeg pretkola

08.08.2024.

Hrvatski predstavnici u Europskoj i Konferencijskoj ligi odigrali su prve susrete trećeg pretkola, a sva tri dvoboja završena su bez pobjednika.

U Europskoj ligi Rijeka je dočekala švedski Elfsborg, koji je poveo preko Abdullaija u 24. minuti utakmice. Momčad Željka Sopića poravnala je u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena, kada je precizan bio Galešić. Strijelac Abdullai isključen je u 56. minuti zbog drugog žutog kartona, no rezultat (1:1) se više nije mijenjao.

Osijek je istim rezultatom okončao prvi okršaj s azerbajdžanskom Zirom u Konferencijskoj ligi. Domaćin je na Opus Areni vodio pogotkom Matkovića iz 38. minute, sve do šeste minute sudačke nadoknade dvoboja. Tada je Utzig realizirao kazneni udarac za konačnih 1:1.

Nogometaši Hajduka gostovali su u Slovačkoj kod Ružomberoka, a taj je ogled završen bez pogodaka (0:0). Sve tri uzvratne utakmice na rasporedu su za tjedan dana, u četvrtak 15. kolovoza.