Bez primljenog pogotka

Osijek, Rijeka i Hajduk potvrdili plasman u sljedeće kolo

01.08.2024.

Sva tri hrvatska predstavnika ovog su četvrtka prošla svoje europske prepreke te nastavljaju lov na grupnu fazu natjecanja.

Osijek je visoku pobjedu iz prve utakmice (5:1) potvrdio na gostovanju u Estoniji, a za minimalnu se pobjedu (1:0) pobrinuo Pušić u 63. minuti na asistenciju Miereza

U trećem pretkolu Konferencijske lige Osijek će igrati protiv azerbajdžanske Zire, koja je eliminirala slovačku Dunajsku Stredu (4:0, 2:1).

Rijeka je u prvoj utakmici remizirala bez pogodaka kod rumunjskog Corvinula, a već u 12. minuti uzvrata na Rujevici povela je pogotkom Petroviča. Tih 1:0 ostalo je do kraja susreta, iako su Rumunji imali prigodu s bijele točke -  u 76. minuti Bus je pucao preko vrata.

Momčad Željka Sopića u trećem pretkolu Europske lige snage će odmjeriti sa švedskim Elfsborgom, koji je s ukupnih 3:0 preskočio Šerif.

Hajduk je na Farskim Otocima branio prednost 2:0 iz prve utakmice, a tu je prednost sačuvao odigravši neriješenih 0:0. U trećem pretkolu Konferencijske lige igrat će protiv slovačkog Ružomberoka, koji je poražen od Oršićevog i Barišićevog Trabzonspora.