Europska i Konferencijska liga

Pobjede Osijeka i Hajduka na europskom otvaranju, Rijeka startala remijem

25.07.2024.

Tri hrvatska predstavnika u četvrtak su započeli kvalifikacije za ovosezonska izdanja europskih natjecanja, uz dvije pobjede i remi.

Prva je na teren izašla Rijeka, u drugom pretkolu Europske lige, na gostovanju kod osvajača Rumunjskog kupa Corvinula. Susret je završio bez pogodaka, početnim rezultatom 0:0.

Potom je Osijek u drugom pretkolu Konferencijske lige ugostio estonsku Levadiju iz Tallina te sjajno odgovorio nakon vodećeg pogotka suparničke momčadi - strijelac je bio Jakovljev u osmoj minuti.

Mierez je u samo 18 narednih minuta upisao hat-trick, četvrti je pogodak dodao Guedes u 34. minuti, a konačnih 5:1 na semaforu ispisao je Bukvić sredinom nastavka.

Hajduk je do pobjede stigao protiv HB Torshavna, predstavnika Farskih Otoka, a za završnih 2:0 pobrinuli su se Uremović u 19. minuti te Livaja u 30. minuti s bijele točke.

Sva tri uzvrata na rasporedu su za tjedan dana, u četvrtak 1. kolovoza.