Suradnja HNS-a i HŠSS-a

Završeno prvenstvo školskih sportskih društava za dječake i djevojčice šestih razreda

11.06.2024.

Na gradskom stadionu HNK-a Cibalia u Vinkovcima održano je Državnom prvenstvo školskih sportskih društava za učenike i učenice do 6. razreda i školsku godinu 2023./24.

Natjecanje Hrvatski školski sportski savez uz podršku Hrvatskog nogometnog saveza organizira i provodi u suradnji s nogometnim klubovima, odnosno izvan odgojno-obrazovnih ustanova u vidu svojevrsnih izvanškolskih aktivnosti.

U konkurenciji djevojčica prvo mjesto osvojila je ekipa Granešina iz Zagreba koja je u finalu poslije izvođenja kaznenih udaraca svladala Polet i Selaca Đakovačkih nakon što je u osnovnom dijelu igre susret okončan bez pobjednika i golova. Treće mjesto osvojila je ekipa Slavonca iz Lipovljana poslije pobjede (4:0) nad ekipom Tin iz Krivodola.

U konkurenciji dječaka pobjedu je odnijela momčad Žnjana-Pazdigrada iz Splita trijumfom u finalu nad Mladosti iz Preloga (4:0). U susretu za treće mjesto rovinjski Galeb bio je uspješniji od momčadi Emanuel iz Požege (3:1).

U ime Hrvatskog nogometnog saveza pehar i medalje najuspješnijim školama predao je regionalni instruktor središta Osijek, Marin Smoje.