3:1 u uzvratu finala

Dvostruka kruna: Dinamo u Rijeci osvojio i Kup

22.05.2024.

Nakon osvajanja SuperSport HNL-a, nogometaši zagrebačkog Dinama osvojili su i naslov pobjednika SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa.

Dinamo i Rijeka odigrali su u Zagrebu u prvoj utakmici finala Hrvatskog kupa neriješenih 0:0, da bi u uzvratu Modri pobijedili domaći sastav s Rujevice 3:1 i tako podigli trofej Rabuzinovog sunca.

Na prvi se pogodak čekalo do 28. minute, kada je precizan Sučić, da bi u 42. minuti udarcem izvan kaznenog prostora mrežu zatresao i Baturina. Desetak minuta prije kraja, Bulat je na proigravanje Petkovića postigao i treći pogodak Dinama, da bi počasni pogodak za Rijeku u sudačkoj nadoknadi potpisao Fruk, iz slobodnog udarca.

Momčad Sergeja Jakirovića tako je osvojila dvostruku krunu, nakon neizvjesne utrke u prvenstvu, a na početku sezone uzela je i trofej Superkupa. Dinamu je to ukupno 17. naslov pobjednika Kupa, a trofej im je predao predsjednik Hrvatskog nogometnog saveza Marijan Kustić.