Kraj za Varaždin i Osijek

Hajduk uvjerljivo u polufinale, Šubarić junak Lokomotive

27.02.2024.

Nogometaši Lokomotive i Hajduka prvi su osigurali plasman u polufinale ovosezonskog izdanja SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa.

U reprizi prošlotjednog ligaškog ogleda, Lokomotiva je ponovno u Kranjčevićevoj povela protiv Osijeka, zahvaljujući pogotku Mudražije u 51. minuti, no potom je za završnih pola sata ostala bez isključenog Mersinaja.

Međutim, gosti nisu pronašli put pored raspoloženog vratara Šubarića, čak niti kada je Mierez u završnici imao prigodu s bijele točke - također kao u petak u SuperSport HNL-u. Šubarić je, naime, obranio kazneni udarac, a na samom je kraju imao još jednu fantastičnu obranu za prolaz Lokomotive (1:0).

Hajduk na svom terenu nije ostavio previše izgleda gostima iz Varaždina. Krajem prvog dijela Diallo i Krovinović ispisuju na semaforu 2:0, a u drugom poluvremenu na listi strijelaca pridružuju im se Kleinheisler, Elez te Livaja s 11 metara za konačnih 5:0.