Međunarodni karakter

U Čakovcu održan turnir djevojčica Volim nogomet

28.08.2023.

Nogometašice Agrama u konkurenciji do 15 godina i nogometašice Međimurja u konkurenciji do 13 godina pobjednice su Međunarodnog turnira djevojčica “Volim nogomet”, održanog u Čakovcu.

Agram je u finalnom susretu U-15 kategorije bio uspješniji od Donata 1:0, a Međimurje u finalnom susretu U-13 kategorije istim rezultatom svladalo Osijek.

U konkurenciji do 15 godina Spartak je u susretu za treće mjesto svladao Međimurje (3:0), a u konkurenciji do 13 godina Spartak je u susretu za treće mjesto pobijedio Istru 3:1.

Turnir je organizirao ŽNK Međimurje-Čakovec, uz nastup 24 ekipe iz Hrvatske, Srbije, Slovenije i Mađarske, a svojim ga je dolaskom uveličala i delegacija Hrvatskog nogometnog saveza koju su činili član Izvršnog odbora Mato Kljajić i viši predsjednikov savjetnik Zorislav Srebrić.

Turnir je posjetila i japanska delegacija koju je predvodio direktor hotela u Tokamachiju, gdje je bila smještena hrvatska nogometna reprezentacija tijekom Svjetskog prvenstva u Japanu 2002. godine.