Prvo ime utakmice

Roko Šimić odveo RB Salzburg u finale Lige prvaka mladih

22.04.2022.

Mladi hrvatski reprezentativac Roko Šimić bio je junak RB Salzburga koji je pobjedom nad madridskim Atleticom (5:0) ostvario plasman u finale Lige prvaka mladih.

Šimić je postigao je dva pogotka i upisao asistenciju u uvjerljivom trijumfu austrijske momčadi na završnom turniru u Nyonu. Najprije je u 15. minuti doveo svoju momčad u vodstvo, onda u 28. minuti realizirao jedanaesterac za 2:0, a sve začinio asistencijom petom za Kamerija, koji je u 44. minuti pogodio za 3:0.

U nastavku utakmice Sahin je u 67. minuti zabio četvrti, a Diakite u 89. minuti peti gol za Austrijance. RB Salzburg u finalu će igrati protiv Benfice koja je nakon jedanaesteraca svladala Juventus ukupnim rezultatom 6:5 nakon što je u osnovnom dijelu susret okončan bez pobjednika (2:2).

Finalna utakmica Lige prvaka mladih igra se u ponedjeljak, 25. travnja, s početkom u 18 sati.