Derbi Madriđanima

Rakitić strijelac za Sevillu u porazu od Modrićevog Reala

18.04.2022.

Ivan Rakitić bio je strijelac za Sevillu protiv Real Madrida u derbiju španjolskog prvenstva koji je obilježio veliki preokret “kraljevske momčadi”. Real je gubio 0:2 i na kraju slavio 3:2.

Domaći su poveli su u 21. minuti golom Ivana Rakitića iz slobodnog udarca sa 16 metara, kada se razmaknuo živi zid Reala, a lopta prevarila Courtoisa. Rakitiću je to bio sedmi gol ove sezone, a samo četiri minute poslije Erik Lamela je povećao na 2:0.

Real se ipak vratio i preokrenuo rezultat, a sve je počelo golom Rodryga u 50. minuti, nastavilo pogotkom Nacha u 83., da bi "joker" ove sezone, Karim Benzema, zabio u drugoj minuti sudačke nadoknade za slavlje Reala. Luka Modrić igrao je za Real do 81. minute, a Rakitić cijelu utakmicu za Sevillu.