Precizan s bijele točke

Pogodak Rakitića u seviljskom derbiju

27.02.2022.

Nekadašnji dokapetan Vatrenih, Ivan Rakitić, bio je strijelac u pobjedi Seville nad Betisom (2:1) u gradskom derbiju u okviru 26. kola španjolskog nogometnog prvenstva.

Rakitić je bio strijelac vodećeg pogotka za domaću momčad nakon što je u 24. minuti realizirao kazneni udarac. Bolju igru u prvom poluvremenu Sevilla je okrunila i drugim pogotkom, domaći vratar Bono je u 41. minuti dugom loptom izbacio El Hadaddija, a marokanski napadač je iskosa s lijeve strane ušao u kazneni prostor i pogodio suprotni kut.

Betis je bio opasniji u drugom poluvremenu, ali je uspio tek ublažiti poraz u četvrtoj minuti sudačke nadoknade vremena. Strijelac je bio Sergio Canales, koji je sjajno izveo slobodan udarac s dvadesetak metara. Ivan Rakitić je odigrao cijelu utakmicu za pobjedničku momčad.