Nesretni jedanaesterci

Juniori Hajduka okončali nastup u Ligi prvaka

10.02.2022.

Juniori Hajduka nisu se uspjeli plasirati u osminu finala Lige prvaka mladih. Atletico Madrid slavio je na Poljudu 3:2 poslije boljeg izvođenja jedanaesteraca, nakon što je susret u osnovnom dijelu okončan bez golova.

Ovaj ogled šesnaestine finala elitnog europskog klupskog natjecanja odlučen je udarcima s bijele točke, u kojima su spretniji i sretniji bili igrači koje vodi legendarni španjolski nogometaš, Fernando Torres. Ljubičić i Capan su pogodili vratnice, a Pukštas pucao iznad grede za madridsko slavlje. Vratar Hajduka Silić je, pak, zaustavio udarac Corrala, ali su svi ostali igrači Atletica bili sigurni.

Krajem prvog poluvremena Hajduk je imao najbolju priliku na utakmici, ali je Čuić iz blizine pogodio gredu. U nastavku akcije Hajduk je  postigao pogodak, ali ga je glavni sudac poništio nakon što je procijenio da je postojao prekršaj nad vratarem Atletica.

Kao pobjednici skupina u osminu finala su se ranije plasirali PSG, Liverpool, Sporting iz Lisabona, Real Madrid, Benfica, Manchester United, RB Salzburg i Juventus, dok su, kroz utakmice šesnaestine finala, u tu fazu natjecanja prošli AZ Alkmaar, Sevilla, Žilina, Borussia Dortmund, Midtjylland, Genk i Atletico Madrid.