Ligue de Normandie na završnom turniru

Francuzi zaustavili NS Zagreb u obrani europske titule

19.09.2018.

Momčad NS Zagreba neće sljedeće sezone imati priliku obraniti naslov pobjednika Uefinog Kupa regija - francuski predstavnik Ligue de Normandie osvojio je kvalifikacijski turnir u Hrvatskoj.

Nakon uvjerljivih pobjeda nad litavskim Nevežisom i latvijskim LDZ Cargom, NS Zagreb i Ligue de Normandie u međusobnom su ogledu odlučivali o prvom mjestu kvalifikacijske Skupine 3 Uefinog Kupa regija i plasmanu na završni turnir iduće godine.

Uspješniji su naposljetku bili Francuzi, koji su u Sv. Ivanu Zelini slavili rezultatom 4:1, iako je hrvatski i europski prvak poveo u 23. minuti, kada je Štulec realizirao kazneni udarac.

Preokret su osigurali Roynel, dvostruki strijelac Vauvy te Mendy, pogocima u završnom dijelu prvog i drugog poluvremena.

Nevežis je u trećem kolu svladao LDZ Cargo 3:1 te osvojio treće mjesto na tablici.