Prvi nastup i prvi trofej

Admira Wacker osvojila Čavlekov turnir u Karlovcu

22.06.2017.

Nogometaši Admire Wacker iz austrijskog Mödlinga pobjednici su 8. Međunarodnog turnira Branko Čavlović - Čavlek za kadete.

Austrijanci, kojima je ovo bio prvi nastup na karlovačkom turniru, na Čavlekovom su stadionu u finalnoj utakmici u srijedu bili bolji od vršnjaka zagrebačke Lokomotive i pogotkom kapetana Robina Linharta u četvrtoj minuti slavili s minimalnih 1:0.

Uoči završne utakmice, u susretu za treće mjesto, zagrebački je Dinamo - šesterostruki pobjednik turnira - nakon jedanaesteraca pobijedio Varaždin rezultatom 7:6. Nakon 60 minuta igre nije bilo pogodaka.

Najboljim igračem turnira proglašen je kapetan pobjedničke momčadi i jedini strijelac u finalu Robin Linhart, najboljim vratarom Ivan Luka Lukić iz Lokomotive, dok je najuspješniji strijelac bio Albin Prapashtica iz Dinama.

U polufinalnim utakmicama Admira Wacker je s 4:2 bila bolja od Dinama, a Lokomotiva je nakon 2:2 u 60 minuta kroz jedanaesterce (6:5) nadjačala Varaždince.

Ove je godine na turniru sudjelovalo deset momčadi, a u pet dana odigrane su ukupno 24 utakmice na igralištima NK Karlovac 1919, NK Ilovac i NK Duga Resa 1929.