Kup regija

NS Zagreb drugom pobjedom osigurao završnicu

26.10.2016.

Hrvatski predstavnik u Uefinom Kupu regija, NS Zagreb, novim je uspjehom na kvalifikacijskom turniru izborio mjesto među osam najboljih.

EAST DISTRICT - NS ZAGREB 0:5 (0:0)
Kup regija, Skupina 8.

Strijelci: 0:1 - Štulec (50' - 11m), 0:2 - Štulec (59'), 0:3 - Lovrić (71'), 0:4 - Lovrić (73'), 0:5 - Štulec (80')

NS Zagreb: Durdek, Mislimi (od 81' Ribić), Mioković, Vrbat, Ivkovčić, Šimunić (od 74' Brujić), Štulec, Filipović (od 46' Lovrić), Krznar, Mandić, Vragolović. Trener: T. Gričar.

Nakon pobjede nad mađarskim predstavnikom, East Regionom, NS Zagreb u drugom je kolu nadjačao i predstavnika Finske, East District, rezultatom 5:0.

U susretu u Nyiregyhazi na prvi se pogodak čekalo do 50. minute, kada je Štulec načeo Fince golom iz kaznenog udarca, a isti je igrač u 59. minuti povisio na 2:0.

U 71. i 73. minuti precizan je Lovrić za 4:0, a Štulec je postavio konačan rezultat deset minuta prije kraja.

Drugi susret drugog kola završen je pobjedom mađarskog East Regiona nad azerbajdžanskim Šarurom 6:0, a NS Zagreb osigurao je prvo mjesto na tablici i plasman na završni turnir, među osam najboljih amaterskih momčadi Europe. Završnica će biti odigrana krajem lipnja 2017. godine.

U trećem kolu NS Zagreb sastaje se sa Šarurom, 28. listopada s početkom u 13:00 sati.