Vidović i Kaneko za vrijedna tri boda

Dinamo pobjedom kod Astane napravio korak prema europskom proljeću

30.11.2023.

Hrvatski prvak Dinamo upisao je na gostovanju u Kazahstanu novu europsku pobjedu, u sklopu petog kola grupne faze Konferencijske lige.

Nakon tri uzastopna poraza, zagrebački Modri vratili su se europskim pobjedama u gostima kod Astane, koju su u prvom kolu na Maksimiru pobijedili visokih 5:1.

Ovog je četvrtka bilo 2:0, a već u 12. minuti vratar Zagorac obranio je kazneni udarac Darboeu. Za vodstvo Dinama pobrinuo se Vidović u 48. minuti, da bi slavlje hrvatskog predstavnika zapečao Kaneko u 79. minuti, nedugo nakon što je domaćinu isključen Jovančić.

Dinamu je to bila već četvrta ovosezonska pobjeda protiv Astane, uključujući dvije u kvalifikacijama za Ligu prvaka, a u posljednjem kolu Skupine C Dinamo će ugostiti kosovski Ballkani, 14. prosinca na Maksimiru.