Uzvrati play-offa

Dinamo seli u Konferencijsku ligu, Rijeka ispala u produžetku

31.08.2023.

Hrvatsku će ove jeseni u europskim kupovima predstavljati jedan klub, aktualni prvak Dinamo, koji će igrati u grupnoj fazi Europske lige.

Nakon pobjede 3:1 u prvoj utakmici play-offa Europske lige, Dinamo u Pragu nije uspio obraniti tu prednost te će ove jeseni nastupati u skupinama Konferencijske lige.

Sparta je u uzvratu povela 3:0 pogocima Haraslina, Sorensena i Panaka, a u 71. minuti ukupan je rezultat izjednačio Baturina. Međutim, u 87. minuti odlučujući pogodak za češkog predstavnika postiže Olatunji.

Rijeka je na svom terenu hvatala zaostatak iz Lillea (2:1) te je uspjela odvesti dvoboj u produžetke, zahvaljujući pogotku Smolčića iz 58. minute.

Ipak, u 109. minuti David pogađa za izjednačenje na 1:1, što je francuskom predstavniku bilo dovoljno za prolazak u grupnu fazu.