Prve utakmice play-offa

Dinamo s pobjedom u Prag, Rijeka s pogotkom zaostatka čeka uzvrat

24.08.2023.

Hrvatski prvak Dinamo s 3:1 u džepu putuje na uzvratni susret play-offa Europske lige u Prag, a Rijeka se iz Lillea vratila s porazom 2:1, uz primljeni pogodak u samoj završnici.

Zagrebački Modri napravili su prvi korak prema plasmanu u grupnu fazu Europske lige. Na Maksimiru su pobijedili Spartu iz Praga 3:1, premda su gosti poveli pogotkom Krejčija s bijele točke u 39. minuti.

Izjednačio je Špikić nedugo prije odlaska na odmor, a sredinom nastavka preokret su dovršili Perić te Ivanušec

Rijeka je u prvoj utakmici play-offa Konferencijske lige gostovala kod francuskog Lillea i povela prekrasnim lobom Pašalića u 24. minuti, da bi tik prije poluvremena izjednačio Zhegrova. Pobjedu Lilleu osigurao je Yoro u 89. minuti.

Obje uzvratne utakmice na rasporedu su sljedećeg četvrtka, 31. kolovoza.