Dramatičan uzvrat

Dinamo u završnici ispustio prolaz u Ateni, Vida obradovao AEK

19.08.2023.

Hrvatski prvak Dinamo zamalo je nadoknadio poraz iz prve utakmice trećeg pretkola Lige prvaka, no Domagoj Vida u play-off je poslao AEK.

U Zagrebu je atenski AEK nakon preokreta slavio 2:1, no Dinamo je u Grčkoj odgovorio pogotkom Šutala u posljednjoj akciji prvog poluvremena te akcijom koju je sredinom drugog dijela zaključio Ljubičić za 2:0.

Međutim, u drugoj minuti sudačke nadoknade Araujo je smanjio zaostatak domaćina i poravnao ukupan rezultat, da bi u desetoj minuti nadoknade Livaković obranio kazneni udarac Garciji, no odbijenu je loptu Vida glavom smjestio u mrežu za konačnih 2:2.

AEK će tako u play-offu Lige prvaka igrati protiv Antwerpa, dok će Dinamo u play-offu Europske lige igrati protiv praške Sparte.