Igrač utakmice

Jakov Medić strijelac fenomenalnog pogotka u debiju za Ajax

13.08.2023.

Hrvatski branič Jakov Medić sjajno je odradio svoj službeni debi u dresu nizozemskog velikana Ajaxa.

Ajax je u prvom kolu Eredivisie pobijedio Heracles 4:1, premda su gosti u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena poveli 1:0 zahvaljujući pogotku Engelsa.

Međutim, još prije odlaska na odmor uzvratio je Jakov Medić, koji je ovoga ljeta stigao u Ajax iz St. Paulija. S više od 30 metara silovito je naciljao gornji kut i neobranjivo izjednačio na 1:1, na fantastičan način postigavši sigurno jedan od najljepših pogodaka cijele sezone.

U drugom poluvremenu Kudus i dva puta Bergwijn osiguravaju sva tri boda Ajaxu, a Medić je odigrao cijelu utakmicu te je za svoj nastup nagrađen i titulom najboljeg igrača utakmice.