Prvi susreti trećeg pretkola

Pobjeda Rijeke, remi Hajduka, poraz Osijeka

10.08.2023.

Hrvatski predstavnici u Konferencijskoj ligi odradili su prve utakmice trećeg pretkola uz pobjedu, poraz i remi.

Rijeka je gostovala na Farskim Otocima kod B36 Torshavna, a domaćin je poveo u 33. minuti preko Agnarssona. Međutim, momčad s Rujevice potom je preokrenula rezultat i naposljetku slavila 3:1, zahvaljujući pogocima Jankovića s bijele točke te Gode i Radeljića.

Osijek se u Turskoj sastao s Adana Demirsporom, a poražen je rezultatom 5:1. Strijelci za domaćina bili su Svensson, Sari, dva puta Ndiaye te Erdogan, a jedini pogodak za hrvatskog predstavnika postigao je Gržan iz kaznenog udarca u 73. minuti.

Hajduk je na Poljudu odigrao neriješenih 0:0 s grčkim PAOK-om, premda je dva puta pogađao okvir vrata te propustio još nekoliko vrlo izglednih prilika za pogodak.

Uzvratne utakmice trećeg pretkola Konferencijske lige na rasporedu su sljedećeg tjedna, u četvrtak 17. kolovoza.