Prednost za uzvrat

Osijek i Rijeka izborili minimalne pobjede u uvodnim europskim susretima

27.07.2023.

U prvim utakmicama drugog pretkola Konferencijske lige Rijeka je u gostima svladala Dukagjini, a Osijek je kod kuće istim rezultatom svladao ZTE.

Na početku svog europskog puta Rijeka je gostovala na Kosovu, kod Dukagjinija, a za minimalnu pobjedu hrvatskog predstavnika (1:0) pobrinuo se Janković prekrasnim udarcem u 30. minuti utakmice. Domaćin je od 62. minute igrao bez isključenog Merlakua.

Osijek je na novoj Opus Areni dočekao mađarski ZTE, a nakon što je početnih 0:0 stajalo na semaforu sve do ulaska u sudačku nadoknadu - pri čemu su Nejašmić i Lovrić u prvom poluvremenu pogađali okvir vrata - Mierez je glavom na drugoj vratnici pronašao put do mreže za osječku pobjedu.

Uzvratni su dvoboji na rasporedu za tjedan dana, u četvrtak 3. kolovoza. Susret ZTE - Osijek počinje u 18:45 sati, a susret Rijeka - Dukagjini u 20:15 sati.